Ученици от Несебър се запознаха с най-новите археологически открития в общината
Посещенията се състояха по линия на инициативата „Опознай миналото на родния си край”, организирана съвместно от Общински детски комплекс и Музей „Старинен Несебър”, и във връзка с Деня на музеите – 18 май.
Специалисти от музея информираха учениците за последните археологически разкопки и им показаха артефактите от изложбата „Нови археологически открития от територията на Община Несебър – тайни от древността под пластовете на времето“.
Целта на организаторите бе не само да запознаят подрастващите с богатата история и забележителното културно наследство на Несебър, но и да засилят връзката с родното им място.













Comments
comments powered by Disqus