Силен финал за купа „България“ 2022 по подводен риболов за съзтезателите от клуб "Несебър"


Турнирът се проведе в акваторията, заключена между нос Агалина пред град Варна и река Камчия. Състезанието протече при силен западен и в последствие южен вятър, а водата бе сравнително студена – 22 градуса. Най-съобразителни и подготвени за тези условия бяха нашите състезатели Веселин Томов, спечелил убедително първото място с улов от 16 валидни риби и класиралият се втори Мирослав Илчев с 11 валидни екземпляра. Трети остана представителят на домакините Любен Ловчев с 9 валидни риби. Уловът се състоеше основно от морски врани и платерини, но и от по-редките морски хиени, лабриди, скорпиди, както и едно гигантско попче, с тегло 315 гр., уловено от друг несебърлия – Сотир Наумов.

В критериума за купа „България“2022 Веселин и Мирослав завършват на 3-то и 4-то място на минимална разлика от първите двама. Нашите харпунджии спечелиха общо 11 приза в състезанията през 2022. Те бяха и част от националния отбор на България, който преди седмица се завърна от Тунис, където българите заеха 9-то място на Евро-Африканското първенство и спечелиха квота за Световното първенство в Испания догодина.
Започва подготовката на състезателите за Държавното първенство по подводен риболов, което ще се проведе в град Приморско на 22-25.09.2022. Това ще бъде и заключителното състезание за много натоварената и успешна за нашите състезатели година година.













Comments
comments powered by Disqus