Само ДПС подкрепя проектокабинета "Желязков", гласовете им не стигат при 240 в зала
От третата партия в парламента - ПП-ДБ днес отново потвърдиха позицията си, че не искат правителство на Борисов.
"Няма да подкрепим правителството на ГЕРБ-ДПС, за което си мечтае Пеевски, защото следващите реформи, нужни на България, са невъзможни с тях. Борисов е дал партията си под наем заради собственото си спокойствие", написа в своя позиция Кирил Петков.
И от "Възраждане" се обявиха против правителство с първия мандат и гледат към папка номер 3.
Кабинет с трети мандат поискаха и от БСП и "Има такъв народ". С най-малката партия "Величие" днес имаше куриозен случай. В обедните часове се появи публикация в социалните мрежи на основателя на партията Ивелин Михайлов, който приканва парламентарната група да подкрепи кабинета "Желязков".
Но малко по-късно стана ясно, че е недоразумения, а самият Михайлов обяви, че профилът му в една от социалните мрежи не е под негов контрол.
"Това е още едно доказателство за непочтеността на системата в България и увеличава моите сили за борба с тях. Вярвам, че споразумение с дявола в този момент не може да има", категоричен бе Михайлов, съобщава Bulgaria ON AIR
От ГЕРБ вече заявиха, че ако кабинетът не успее, те няма да дадат подкрепата си за третия мандат.












Comments
comments powered by Disqus