Несебър
Музей "Старинен Несебър" открива изложба на 16 май
Музей "Старинен Несебър" открива изложба на 16 май
Музей „Старинен Несебър“ ще открие изложбата „Нови археологически открития от територията на Община Несебър – тайни от древността под пластовете на времето“.
Събитието ще се състои в Археологическия музей на 16 май, събота, в 18 часа. Тогава проучвателите на обектите ще изнесат публични лекции и ще запознаят публиката с интересни моменти от археологическите разкопки. Събитието е организирано по повод Европейската нощ на музеите.
В съботния ден Археологическият музей ще бъде отворен за посещения до 0,00 часа, а входът му ще бъде свободен.
По инициатива на РИМ-Бургас тази година Европейската нощ на музеите в областта ще се проведе в подкрепа на кандидатурата на Бургас за европейска столица на културата през 2032 г. Всички музеи в Бургаска област, включително и „Старинен Несебър“, са съпричастни към каузата.
Събитието ще се състои в Археологическия музей на 16 май, събота, в 18 часа. Тогава проучвателите на обектите ще изнесат публични лекции и ще запознаят публиката с интересни моменти от археологическите разкопки. Събитието е организирано по повод Европейската нощ на музеите.
В съботния ден Археологическият музей ще бъде отворен за посещения до 0,00 часа, а входът му ще бъде свободен.
По инициатива на РИМ-Бургас тази година Европейската нощ на музеите в областта ще се проведе в подкрепа на кандидатурата на Бургас за европейска столица на културата през 2032 г. Всички музеи в Бургаска област, включително и „Старинен Несебър“, са съпричастни към каузата.













Comments
comments powered by Disqus