Турнири и отличия
Златни медали за „Златните морски звезди“ на СКХГ „Черноморец“ – Бургас на Държавното първенство по гимнастика
Златни медали за „Златните морски звезди“ на СКХГ „Черноморец“ – Бургас на Държавното първенство по гимнастика
Бургаските състезатели от спортен клуб по художествена гимнастика „Черноморец“ се представиха блестящо в Държавното първенство за Северна България „Гимнастрада“ („Гимнастика за всички“), което се проведе на 20 юни в „Арена Шумен“.
Освен малките състезателки на клуба, впечатляващо участие записаха и дамите от пета възрастова група, които завоюваха златните медали с танца „Нестинарки“.
Хореографията е дело на доц. д-р Златка Димитрова, а в изпълнението участваха 23 дами на възраст от 54 до 77 години. Със своята енергия, артистичност и сценично присъствие те заслужиха не само най-високото отличие, но и бурните аплодисменти на многобройната публика.
Успехът на „Златните морски звезди“ е поредното доказателство, че спортът и танцовото изкуство нямат възрастови граници. Със своето представяне бургаските дами показаха, че активният начин на живот, постоянството и любовта към движението могат да бъдат източник на вдъхновение за всички поколения.
След триумфа си в Шумен „Златните морски звезди“ продължават подготовката си за следващото голямо предизвикателство. През октомври те ще представят Бургас и България на 10-ия Международен фестивал в Ле Сабле д'Олон, Франция, където ще покажат красотата на българския фолклор и своя отличен танц „Нестинарки“ пред международна публика.
Спечелените златни медали са заслужено признание за труда, таланта и отдадеността на участничките и техния хореограф, както и повод за гордост за спортната общност на Бургас.
Освен малките състезателки на клуба, впечатляващо участие записаха и дамите от пета възрастова група, които завоюваха златните медали с танца „Нестинарки“.
Хореографията е дело на доц. д-р Златка Димитрова, а в изпълнението участваха 23 дами на възраст от 54 до 77 години. Със своята енергия, артистичност и сценично присъствие те заслужиха не само най-високото отличие, но и бурните аплодисменти на многобройната публика.
Успехът на „Златните морски звезди“ е поредното доказателство, че спортът и танцовото изкуство нямат възрастови граници. Със своето представяне бургаските дами показаха, че активният начин на живот, постоянството и любовта към движението могат да бъдат източник на вдъхновение за всички поколения.
След триумфа си в Шумен „Златните морски звезди“ продължават подготовката си за следващото голямо предизвикателство. През октомври те ще представят Бургас и България на 10-ия Международен фестивал в Ле Сабле д'Олон, Франция, където ще покажат красотата на българския фолклор и своя отличен танц „Нестинарки“ пред международна публика.
Спечелените златни медали са заслужено признание за труда, таланта и отдадеността на участничките и техния хореограф, както и повод за гордост за спортната общност на Бургас.













Comments
comments powered by Disqus