Трима братя с постоянен арест за побой над горски и кражба на дървесина
Тримата са обвинени за това, че на 27.01.2016г., в местността „Бармука“ край град Сливен, са набили служител от Държавно горско стопанство – Сливен, който изпълнявал служебните си задължения. Обвиняемите са добивали незаконосъобразно сурова дървесина от горския фонд, когато служителят им поискал документите. Те оказали съпротива и му нанесли удари в главата. Обвинени са и за извършване на още едно престъпление – незаконен добив на дървесина от държавния горски фонд.
И тримата братя са с предходни осъждания за извършени престъпления против собствеността. На този факт акцентира прокурорът, който бе категоричен, че ако не бъдат в ареста, то има опасност същите да извършат ново престъпление или да се укрият.
Представителят на държавното обвинение аргументира искането си и с обстоятелството, че има достатъчно събрани доказателства, че обвиняемите са извършили престъплението, в което са обвинени.
Съдът се съобрази с мотивите на прокурора и определи постоянна мярка „задържане под стража“ за всеки един от тях. Определението на Районния съд може да бъде обжалвано пред Сливенския окръжен съд.












Comments
comments powered by Disqus