Мая Манолова: Работниците да следят фирмите си
Тя припомни, че 400 молби са подадени до Фонда за гарантиране на вземанията за неизплатени заплати или за ощетени при възнаграждения работници.
„Трябва да се следи много конкретно какво се случва във фирмата, което не винаги е възможно, но трябва да се положат усилия да се следи някой подава ли молба за започване на производство по несъстоятелност, как върви съдебното производство, има ли решение, с което се обявява началото на това производство, какво пише в него, и най-вече - коя е началната дата на неплатежоспособността, която е посочена, за да отговори на законовите изисквания”, добави омбуoсманът.












Comments
comments powered by Disqus