НС: До края на годината бизнесът ще получава компенсации заради високите цени на тока
Фондът за сигурност на електроенергийната система разполага в момента с 471 милиона лева, като с въвеждането на компенсацията от 1 юли ще е необходим финансов ресурс от 230 милиона лева. Служебният енергиен министър Владимир Малинов посочи:
"Ние вече сме започнали подготвителни действия от вчера, за да може на заседанието на Министерски съвет идната сряда да предложим конкретно тази програма и ще положим максимални усилия да защитим от правна гледна точка, че този механизъм, който се предлага, не води до изкривяване на пазара, тъй като това е една мярка, която е справедлива. Предвижда се компенсацията да бъде еднаква и равна за всички небитови потребители", цитира БНР.












Comments
comments powered by Disqus