Здравната комисия обсъжда три варианта за заплатите на медиците
Най-голям шанс да бъде одобрено има предложението на управляващото мнозинство. То предвижда основните заплати на медицинския персонал да бъдат не по-ниски от тези, които са заложени в действащия колективен трудов договор.
Този вариант обаче беше отхвърлен още през лятото от инициативата "Бъдеще в България". Те настояват заплащането да бъде обвързано с процент от средната работна заплата в страната.
От "ПП-ДБ" запазват предложението си лекарите без специалност да получават минимум 150 процента от средната заплата, а медицинските специалисти – минимум 125 процента.
Проектът на "Възраждане" залага по-висок процент за медицинските сестри – 140 процента от средната работна заплата.
Таван за директорските заплати
Едно от новите предложения на "ПП-ДБ" предвижда месечното възнаграждение на директор на държавна или общинска болница да не може да надхвърля месечната заплата на министър.













Comments
comments powered by Disqus