Ирак възобнови износа на петрол за Сирия по маршрут, затворен преди 13 години
Товарът е бил пренасочен от пункта Ал-Танф към Ал-Ярубия и след това по магистрала М4 към пристанището Баняс на Средиземно море.
Ирак отвори граничния пункт Рабия със Сирия в края на април след повече от десетилетие затваряне. Според иракските гранични власти решението е взето, за да се ускори износът на мазут по суша и да се възстанови трансграничната търговия на фона на прекъсванията в корабоплаването в Персийския залив след конфликта с Иран.
С откриването на Рабия, отбеляза Синхуа, и трите основни пункта между страните вече функционират. Ройтерс съобщи, че откриването на пункта ще позволи възобновяването на търговския товарен трафик, който преди това беше спрян след конфликта в Сирия./Факти.бг













Comments
comments powered by Disqus