Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
В инициативата участваха хора с увреждания от различни населени места в страната, както и гости от Германия. В продължение на няколко дни те се включиха в занимания по плуване, кану-каяк, ветроходство, СЪП и спортни игри на плажа и във водата.
Финалният ден съвпадна с Международния олимпийски ден и бе отбелязан с празнично шествие и състезания, съобразени с възможностите на участниците. Всички получиха медали и грамоти за своята активност и спортен дух.
От името на кмета на Община Несебър Николай Димитров поздрав към участниците отправи проф. Николай Изов, помощник-ректор на НСА и мениджър на водната база в Несебър. Той подчерта значението на партньорството между общината и НСА за създаването на повече възможности за спорт и активно участие на хората с увреждания.
Община Несебър продължава да подкрепя инициативи, които насърчават приобщаването, активния начин на живот и равния достъп до спорт за всички.













Comments
comments powered by Disqus