Ферибот със стотици пътници изгоря в Индонезия, половината са спасени
Инцидентът е станал близо до един от островите в провинция Северен Сулавеси. Според наличната към момента информация, корабът KM Barcelona 5 е превозвал 560 пътници и е бил на път да акостира в пристанището на Манадо, когато на борда е избухнал пожар.
В социалните мрежи се разпространиха шокиращи видеоклипове, показващи огромен кораб, напълно обхванат от пламъци, и хора, плаващи във водата около него.
„Трима души загинаха, почти 150 бяха спасени. Те бяха спасени от съвместен екип от спасители и местни рибарски лодки“, каза пред репортери висш служител от местния отдел за търсене и спасяване Вери Ариянто.
Операцията по търсене и спасяване продължава, като в спасяването участват два кораба, няколко лодки и други плавателни съдове, добави служителят.
Като се има предвид, че в момента е известна съдбата само на половината от пътниците, а публикуваните кадри показват, че корабът е изгорял напълно, броят на загиналите може да надхвърли сто./ УНИАН













Comments
comments powered by Disqus